Včelař na Letišti Praha Ruzyně

Pracuji na letišti v Praze bezmála 30 let. V květnu letošního roku se tam objevil inzerát, že se hledá nový letištní včelař. O tom, že jsou na letišti včely jsem samozřejmě věděl, ale že bych se o ně mohl někdy starat mě ani ve snu nenapadlo. Odpověděl jsem na něj a slovo dalo slovo a dostal jsem holky na starost. Máme tam nyní 6 včelstev a myslím, že holky fungují k všeobecné spokojenosti. Nosí med a pyl a ty se vyšetřují. Zda neobsahují těžké kovy a jiné škodliviny. Ve všech ukazatelích jsme vyhověli a ukazuje se tím, že prostředí letiště není nic nezdravého. Měli jsme i štěstí na med, resp. na pastvu. Hned u plotu má totiž políčka Výzkumný ústav rostlinářský a mělo tam zasetou pohanku. Nevím, jestli víte jak "voní" pohankový med, ale je to fakt smrad. Jako močůvka. Ale o to je zdravější. Poslali jsme tedy jak první jarní květový tak i tento pohankový na certifikaci Český med a oba toto splňují. Máme tedy i Zlaté medaile a 100 bodů ze sta možných u obou medů, které jsme do soutěže dávali.

Musel jsem se podělit, mám z certifikátů i holek radost.

 

3 thoughts on “Včelař na Letišti Praha Ruzyně

  1. Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice procedures and we are looking to swap techniques with other folks, why not shoot me an email if interested.

    Reply
  2. magnificent post, very informative. I ponder why the other specialists of this sector don't understand this. You should continue your writing. I am confident, you've a great readers' base already!

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *